Forum www.dukaniejakdukan.fora.pl Strona Główna www.dukaniejakdukan.fora.pl
Dukan - dieta dla tych co chcą schudnąć
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co czytamy, jakie książki?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.dukaniejakdukan.fora.pl Strona Główna -> Off top
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewka37




Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 916
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pon 20:20, 18 Kwi 2011    Temat postu: Co czytamy, jakie książki?

Zastanawia mnie jakie książki czytacie?
Siostra poleciła mi "Zmierzch" Meyer Stephenie, jej bardzo się podobała cała saga. Nie jestem przekonana, czy zacząć ją czytać z dwóch powodów, brakuje mi ostatnio czasu, więc szukam literatury raczej lekkiej dla relaksu, drugi powód to obejrzałam już film i boję się, że powieść będzie mnie nudzić. Może macie opinię na ten temat, a może możecie mi polecić jakąś ciekawą literaturę kobiecą, przy której łatwo się zrelaksować.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tiramisu




Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 1301
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pon 20:46, 18 Kwi 2011    Temat postu:

Kiedyś mój mąż zapomniał zapłacić rachunku za kablówkę,czego konsekwencją było odłączenie na prawie tydzień internetu i telewizji.Żeby wieczorem sie nie nudziło,wypozyczył z wypozyczalni film "Zmierzch".To była miłośc od pierwszego wejrzenia.Cała fabuła była tak wyidealizowana,że aż rozkosznie nieprawdziwa.Fajnie było oddać sie w ramiona,czegoś nieosiągalnego...W każdym razie zapragnęłam przeczytac ksiązkę.Okazało się,że jest ich kilka.Całośc na Allegro koszowała coś ponad 100 zł.Było krucho z kasą,ale bardzo chciałam mieć wszystkie części...W końcu dostałam w prezencie Wink Przeczytałąm w 5 dni.Poprostu pochłonęłam.Może nie jest to lektura z najwyższej półki,ale stanowi taką cudowną odmiane w szarym życiu.Pierwsza część-najlepsza.Potem jest już gorzej.Widać,ze autorka cierpi na brak weny.Ostatnia część to już niemal wenezuelskie romansidło.Mnie ta saga bardzo pomogła.Oderwała mnie od kłopotów.Fajnie się czyta.Jeżeli ktoś ma chotę na poważną lekturę,to "Zmierzch" nie będzie dla niego.Ogólnie-warto przeczytać,mino ogladniecia filmu.Lektura łatwa,lekka i przyjemna:)

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Tiramisu dnia Pon 20:49, 18 Kwi 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewka37




Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 916
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pon 22:28, 18 Kwi 2011    Temat postu:

Właśnie chodzi mi o coś bez większej głębi, lekka lektura, przy której można odpoczęć. Sprawdzałam dziś cenę całej sagi na allegro i stwierdziłam, że najpierw wypożyczę.
Może jeszcze jakieś propozycje?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia1208




Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 223
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: DOLNY ŚLĄSK

PostWysłany: Wto 9:02, 19 Kwi 2011    Temat postu:

Moja ulubiona kategoria Smile
Nie zasnę bez książki,aktualnie czytam E.Gifinn lekkie i przyjemne,ksiąki Moniki Szwaja dla kobiet o kobietach szczególnie"Dziewice do boju"
Poza tym polecam "Piąte dziecko"Doris Lessing świetna książka,Wszystkie książki P.Coelho lekkie i z morałem,
a także "Gdzie diabeł mówi dobranoc""Samotność w sieci""Tam gdzie spadają anioły"-o tym że nie wszystko w życiu zależy wyłącznie od Nas.... i wiele wiele innych na bieżąco jak mi się przypomni to napiszę


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez kasia1208 dnia Wto 9:08, 19 Kwi 2011, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maddlen




Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 652
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: łódzkie

PostWysłany: Wto 13:06, 19 Kwi 2011    Temat postu:

ZMIERZCH, WCIĄGAJĄCA, PRZECZYTAŁAM JEDNYM TCHEM Smile

poza tym czytam powieści obyczajowe (ostatnio współczesne) Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewka37




Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 916
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Wto 14:35, 19 Kwi 2011    Temat postu:

Właśnie zakupiłam "Jestem nudziarą" Moniki Szwaja, czytał ktoś?
Jak znam siebie to jeśli mnie nie wciągnie po dwóch rozdziałach, porzucę.
Poprosiłam również córkę żeby mi wypożyczyła "Zmierzch", zobaczę czy mi odpowiada. Nie przepadam za horrorami lub fantasy, ale po opiniach pomyślałam przeczytać, zwłaszcza, że saga z trzech części więc jak mi przypadnie do gustu będę miała kolejną lekturę. "Jestem nudziarą" pewnie zacznę dzisiejszego wieczoru, rzadko oglądam telewizję i jak nie szyję wieczorem to nie mam co zrobić z czasem gdy reszta rodziny odpoczywa przy tv.

Zaczęłam czytać "Jestem nudziarą" Moniki Szwaja, nie ma podziałów na rozdziały. Nie moje klimaty... Czekam na "Zmierzch", może będzie ciekawszy, albo posłucham sugestii kasia1208...


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez ewka37 dnia Wto 21:31, 19 Kwi 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia1208




Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 223
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: DOLNY ŚLĄSK

PostWysłany: Śro 7:59, 20 Kwi 2011    Temat postu:

Jeśli Szwaja ci nie leży to sięgnij po tą co proponowałam "Piąte dziecko"ja przeczytałam w jedno popołudnie...
Ostatnio czytałam też "Dziennik Nimfomanki" może nie jest to pozycja zbyt wyszukana ale czyta sie fajnie.
I jeszcze jedną chciałam polecić mianowicie Katarzyna Grochola "trzepot skrzydeł"jest to książka opisująca życie kobiety maltretowanej przez męża jest to jedna z książek przy której mi łezka poleciała....


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewka37




Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 916
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Czw 10:05, 21 Kwi 2011    Temat postu:

kasia1208 napisał:
Jeśli Szwaja ci nie leży to sięgnij po tą co proponowałam "Piąte dziecko"ja przeczytałam w jedno popołudnie...
Ostatnio czytałam też "Dziennik Nimfomanki" może nie jest to pozycja zbyt wyszukana ale czyta sie fajnie.
I jeszcze jedną chciałam polecić mianowicie Katarzyna Grochola "trzepot skrzydeł"jest to książka opisująca życie kobiety maltretowanej przez męża jest to jedna z książek przy której mi łezka poleciała....

Zainteresowałaś mnie Katarzyną Grochola, poszukam po świętach.
"Jestem nudziarą" wczoraj poczytałam, trochę się rozkręca, ale nie jest to książka, przy której ze zdziwieniem zauważam, że słońce wstało. Przeczytam ją do końca, może wówczas wyrobie sobie opinię.
Z racji, że moje ostatnie lektury to "Nie potrafię schudnąć" i "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy", to taka lekka książka wydaje się dla mnie właściwa, chociaż miłością do niej nie pałam, ale przynajmniej się dowiedziałam, że jeszcze umiem czytać Wink żarcik


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tiramisu




Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 1301
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Czw 14:41, 21 Kwi 2011    Temat postu:

Dla mnie niezawodną lekturą są książki Deana Koontza.Kiedyś miło spędzałam czas w towarzystwie pana Coelho.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewka37




Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 916
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pon 1:20, 25 Kwi 2011    Temat postu:

"Jestem nudziarą" Moniki Szwaja przeczytałam, chcecie opinie?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia1208




Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 223
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: DOLNY ŚLĄSK

PostWysłany: Pią 8:41, 06 Maj 2011    Temat postu:

aktualnie przeczytałam "Kryształowy anioł"Grocholi i mogę polecić fajnie i lekko się czyta
a teraz zaczęłam Terakowskiej"Ono" też lubię jej książki


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tiramisu




Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 1301
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pią 9:44, 06 Maj 2011    Temat postu:

"Ono" ostatnio ten film był telewizji późnym wieczorem. Niesamowita historia,opowiedziana z punktu widzenia matki nowopoczętego dzidziusia.Lawina przemian zachodzaca w życiu i sercu głównej bohaterki.Całkiem inna i inaczej opowiedziana historia.Zakończenie filmu było niejasne,chociaż przypuszczam,że miało na celu wolnśc interpretacji Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia1208




Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 223
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: DOLNY ŚLĄSK

PostWysłany: Pon 20:17, 06 Cze 2011    Temat postu:

Chciałam Wam bardzo polecić książkę"Kwiaty na poddaszu".Jest to tak dobra książka jakiej dawno nie czytałam,ponoć ciężko ją zdobyć ale jak wam się uda to wypożyczcie.
Historia opowiada o matce 4 dzieci,która po śmierci męża musi przeprowadzić się do rodzinnego domu,jednak nie przyznaje się ojcu że ma dzieci i przez lata więzi je na poddaszu.
Nie chce więcej zdradzać ale można się wzruszyć i zapamiętać tą książkę na długo.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tiramisu




Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 1301
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pon 22:55, 06 Cze 2011    Temat postu:

Kasia,aż mnie dreszcz przeszedł na sama myśl...koszmar.Jak można tak postąpić.Dzieci to zawsze numer 1.Poszukam koniecznie tej książki,bo na dzień dzisiejszy taką matkę mogłabym zabić Sad Może książka rzuci inne światło na sytuację,może po przeczytaniu owa matka nie będzie w moich oczach potworem.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia1208




Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 223
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: DOLNY ŚLĄSK

PostWysłany: Wto 7:52, 07 Cze 2011    Temat postu:

Tiramisu napisał:
Kasia,aż mnie dreszcz przeszedł na sama myśl...koszmar.Jak można tak postąpić.Dzieci to zawsze numer 1.Poszukam koniecznie tej książki,bo na dzień dzisiejszy taką matkę mogłabym zabić Sad Może książka rzuci inne światło na sytuację,może po przeczytaniu owa matka nie będzie w moich oczach potworem.

będzie jeszcze większym potworem niż myślisz ale ciiii Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.dukaniejakdukan.fora.pl Strona Główna -> Off top Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin